Recensies
Recensies september 2009
01.10.2009“Monumentale uitvoering van Haydns ‘Kruiswoorden’ ”
Haydn en Mendelssohn met het Orkest van de Achttiende Eeuw
Recensie uit Trouw van 1 september 2009, door Christo Lelie
“[...] Het podium van de St. Augustinuskerk was nauwelijks groot genoeg om het flink bezette Orkest van de Achttiende Eeuw en het koor een plek te geven. Het klankresultaat in de voor dergelijke muziek geëigende kerkakoestiek was imposant. [...] Brüggen koos voor een grootse aanpak maar belichtte veelvuldig de milde kant. Het in een halve cirkel geplaatse Nederlands Kamerkoor zong krachtig en homogeen, maar niet altijd was er de te verwachten perfectie. [...]”
Haydn in Rhoon
Schakel Albrandswaard van 17 september 2009
“Een uitbundig en van enthousiasme overlopend publiek bedankte Die Kölner Akademie en het Nederlands Kamerkoor zaterdagavond in de Hervormde Dorpskerk met een minutenlange staande ovatie. En terecht. De uitvoering van Joseph Haydn’s Symfonie no. 49 en Stabat Mater alsmede het werk, Litaniae Lauren[t]anae KV 109 van W.A. Mozart waren van zeer hoge en aangename kwaliteit. [...] De toehoorders in de Rhoonse Dorpskerk waren getuige van een sublieme uitvoering van Die Kölner Akademie en het Nederlands Kamerkoor onder leiding van de Amerikaanse Michael Willens die de muziek diepe uitdrukking gaf.
Het koor beschikt over schitterende stemmen die behalve voor schitterende koorklank ook voor uitmuntende soli garant staan. De klasse van Die Kölner sluit daar perfect op aan.”
Overzicht
Maak een selectie