– Concert is al geweest –

Zaterdag 18 februari 19.30 uur: Het hoogtepunt van het festival. Ruim twintig zangers en musici reconstrueren het enige concert dat Schubert zelf ooit organiseerde. Hij schotelde zijn publiek een prachtig afwisselend programma voor. Het eerste deel van zijn laatste strijkkwartet koos hij als openingsstuk. Ook klonken liederen in verschillende bezettingen: met piano, met hoorn en met vocaal ensemble. Zijn indrukwekkende Tweede pianotrio presenteerde hij als premièrestuk. U maakt een fascinerende tijdreis.

De zangers van het Nederlands Kamerkoor bekronen de avond met wondermooie liederen voor vocaal ensemble die door de nacht zijn geïnspireerd: liederen waarin de nacht valt, maanlicht over een graf schijnt, hoorngeschal door het woud klinkt en de nachtegaal twee geliefden toezingt.

Zondag 19 februari 15.00 uur: Schuberts strijkkwintet is voor veel kamermuziekliefhebbers het summum. Liza Ferschtman en Ishay Shaer vertolken de fantasie, een briljant stuk waar een mysterieuze schoonheid achter schuilgaat.

Zondag 19 februari 20.15 uur: De drie sonates zijn onbetwiste hoogtepunten in de pianoliteratuur. Ze vormen een indrukwekkende cyclus die hier als één geheel te beluisteren is, met drie jonge toppianisten – elk met een eigen visie op Schubert.

Programma zaterdag 18 februari

Franz Schubert:

  • Ständchen
  • Nachtmusik
  • Die Nacht
  • Nachtgesang im Walde
  • Die Nachtigall 
  • Grab und Mond
  • Nachthelle
  • Gesang der Geister über den Wassern
  • Strijkkwartet opus 161 in G: deel 1. Allegro molto moderato
  • Pianotrio in Es

Bezetting zaterdag 18 februari

Mannenkoor van het Nederlands Kamerkoor

Tobias Berndt bariton

Concertagenda

  • za. 18 februari 2017 19:30

    Nieuwe Kerk - Den Haag

    Uitverkocht

    bestel kaarten

Op de hoogte blijven? Ontvang maandelijks concertinformatie, filmpjes, nieuws en meer…

Lees ons privacybeleid

"*" geeft vereiste velden aan

Voornaam
*