Van Gogh in Me

Van Gogh in Me

De Fin de Siècle tot leven gebracht

Met Van Gogh in Me presenteert het Nederlands Kamerkoor een spectaculaire concertervaring waarin kunstwerken van Vincent Van Gogh en Gustav Klimt tot leven komen op muziek van de grote romantische componisten als Debussy, Saint-Saëns en Mahler, en reageren op emoties van zowel de zangers als het publiek. Het koor creëert deze meeslepende audiovisuele ervaring in samenwerking met de Italiaanse studio fuse*, door beeld en geluid te verbinden met emoties van musici en publiek, en zo een overweldigende en onvergetelijke voorstelling te creëren waarin muziek zichtbaar wordt en de kunst hoorbaar.  

De productie ging in november 2022 voor het eerst op tournee in Nederland, en voor latere concertseizoenen staan internationale tournees gepland. De wereldpremière vond plaats in Wenen op 28 juni 2022, als onderdeel van een staatsbezoek van Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima der Nederlanden aan Oostenrijk. De tournee werd gekoppeld aan de release van een cd-album onder het label Alpha Classics, met daarop het repertoire van de Van Gogh in Me productie. Een van de tracks, Satie's Gymnopédie no. 1 in een arrangement voor koor, werd op 17 juni 2022 uitgebracht als digitale single (inclusief visuals van het optreden).
 

Programma

Camille Saint-Saëns (1835-1921)    
Calme des nuits    
Les fleurs et les arbres          


Claude Debussy (1862-1918)    

Trois chansons de Charles d’Orléans    

Les Angélus (arr. Clytus Gottwald, op tekst van Grégoire Le Roy)    
Des pas sur la neige (arr. Clytus Gottwald, op teksten van Rainer Maria Rilke en Stéphane Mallarmé)   

Erik Satie (1866-1925)    

Gymnopédie nr. 1 (arr. William Knight naar idee van Tido Visser, op tekst van J.P. Contamine de Latour)          

Alma Mahler (1879-1964)    

Die stille Stadt (uit: Drei frühe Lieder, arr. Clytus Gottwald, op tekst van Richard Dehmel)    

Laue Sommernacht (uit: Drei frühe Lieder, arr. Clytus Gottwald op tekst van Gustav Falke)          


Gustav Mahler (1860-1911)    
Im Abendrot (arr. Clytus Gottwald van Adagietto uit Symfonie nr. 5, op tekst van Joseph von Eichendorff)          

Richard Strauss (1864-1949)    
Traumlicht                      

Gustav Mahler    
Ich bin der Welt abhanden gekommen (arr. Clytus Gottwald, op tekst van Friedrich Rückert)          


Arnold Schönberg (1874-1951)   
Dreimal tausend Jahre    

Friede auf Erden      

Programma

Ook interessant voor jou

NKK NXT

Nachtwacht

NRC en Volkskrant ★★★★★ Een familietragedie waarin iedereen los probeert te komen uit de rol die hen toebedeeld is, zodat ze zelf een rol kunnen bepalen waar ze écht in geloven. 02 t/m 05 april
Wereldpremière

Dear Professor

Nieuw werk van Mathilde Wantenaar, met een knipoog naar de wetenschap 22 april t/m 24 mei